‘İyi Niyet Elçisi’ The Weeknd Gazze’ye 2,5 Milyon Dolar Yardımda Bulunacak

Dünyanın en ünlü isimleri arasında yer alan The Weeknd, İsrail’in Filistin’e yaptığı saldırılar nedeniyle Gazze’ye yardımda bulunacağını açıkladı.

İsrail ve Gazze arasında savaş devam ederken dünyanın bir çok yerinde tepkiler devam ederken bazı önemli isimler Gazze’ye yardım ve destekte bulunuyor. Bu isimlerin arasında The Weeknd’de bulunuyor.

Dünyaca ünlü “The Weekend” adıyla bilinen Kanadalı müzisyen Abel Tesfaye, müzik listelerinde zirvede yer almasıyla kendisinden oldukça söz ettiren bir isim.

The Weeknd, aynı zamanda Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP) İyi Niyet Elçisi. WFP’den yapılan yazılı bir açıklamada Tesfaye’nin Gazze’ye yardımda bulunacağı duyuruldu.

Tesfaye, bu yardım ile Gazze’ye 2,5 milyon dolarlık bir yardım yapacak. Bu sayı yaklaşık 4 milyon gıda paketine bedel. Aynı zamanda 173 bin Filistinliye iki haftalık gıda tedariki sağlayacağı belirtildi.

WFP’nin yayınladığı açıklamada Tesfaye’nin yardımının, açlıkla mücadele eden 1 milyon Gazzeliye destek sağlayacağı belirtildi.

Tesfaye’nin iyilik elçisi olduğu WFP’nin şimdiye kadar 764 bin Filistinliye gıda yardımı sağladı ve çatışmalara ara verildiğinde yardımları artırdı. FP Bölge Direktörü Corinne Fleischer, Gazze’deki insani krizin beklenenden daha büyük olduğunu ve yardımların ciddi şekilde artması gerektiğini ifade etti.

WFP’nin bir diğer iyilik elçisi Tunuslu oyuncu Hind Sabri, Gazze’deki İsrail saldırılarına karşı “açlığın bir savaş silahı” olarak kullanılmasını protesto ederek WFP İyi Niyet Elçiliği’nden istifa etmişti.

Sabri, “Arkadaşlarımızla beraber, geçmişte başarılı bir şekilde çalıştığımız gibi Gazzeli çocuklar için de acil yardım çağrısı yapılmasını istedik. Gazze Şeridi’ndeki insani ateşkes sağlanması ve açlığın bir savaş silahı olarak kullanılmasını önlemek için Dünya Gıda Programının gücünden faydalanılmasını talep ediyoruz.” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir