Samsung, Galaxy Ring’i MWC 2024’te tanıttı

Samsung’un Mobil Dünya Konferansı 2024’te tanıttığı Galaxy Ring akıllı yüzük, sağlık ve esenlik odaklı özellikleri ile dikkat çekiyor. Minimalist ancak etkileyici bir tasarıma sahip olan bu yüzük, platin gümüşü, altın ve seramik siyahı olmak üzere çeşitli renk seçeneklerinde sunulacak. Kullanıcılar 5 ile 13 arasındaki boyutlarda, S’den XL’e kadar etiketlenmiş hafif yapıdaki bu yüzüğü deneyimleyebilecekler. Yüzüğün boyutuna bağlı olarak 14.5mAh ile 21.5mAh arasında değişen pil kapasitesine sahip olduğu belirtiliyor.

Galaxy Ring, kullanıcıların sağlık verilerini izleyebilmeleri için bir dizi sensörle donatılmış durumda. Samsung, ürünün tam sensör setini henüz açıklamasa da, Oura Ring’in önemli özelliklerinden biri olan doğurganlık takibinde Natural Cycles ile işbirliği yapacaklarını duyurdu. Kullanıcılar ayrıca uyku takibi, kalp atış hızı izleme, adım sayma ve nefes alma modelleri gibi alışılagelmiş sağlık özelliklerini de bu yüzükte bulacaklar. Samsung, uyku verilerine dayanarak kişisel sağlık tavsiyeleri sunacaklarını ifade ediyor.

Samsung, Galaxy Ring’i MWC 2024’te tanıttı

Galaxy Ring’in dikkat çeken bir diğer özelliği ise kullanıcının uyanıklık seviyesini ölçen ve genel hazır olma durumuna dair içgörüler sunan “Benim Vitalite Skorum” özelliği. Kullanıcılar, uyku ve diğer sağlık verilerini içeren bilimsel temellere dayalı ipuçlarını “Booster Kartları” aracılığıyla alacaklar.

Galaxy Ring, mevcut Samsung Sağlık ekosistemiyle ve Galaxy Watch cihazlarıyla entegre çalışacak. Yüzüğün fiyatı henüz kesinleşmemiş olsa da, yıl içinde piyasaya sürülmesi planlanıyor. Başlangıçta sadece Samsung Galaxy akıllı telefonlarla uyumlu olacak olan Galaxy Ring’in, gelecekte diğer Android cihazlar ve potansiyel olarak iOS cihazlarla da uyumlu hale getirilmesi hedefleniyor. Bu yenilikçi ürün, kullanıcılara sağlık ve esenlik takibinde yeni bir boyut sunmayı vaat ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x