İsrail güçleri önce göç yolundaki sivilleri, sonra okulu hedef aldı: Çok sayıda ölü var.

Hamas’ın silahlı kanadı olan Kassam Tugayları’nın 7 Ekim’de operasyonu sonra İsrail’in tam ablukaya aldığı Gazze’ye saldırıları 35 gündür devam ediyor. Son olarak İsrail kuvvetleri kentin güneyine giden yerinden edilmiş sivilleri ve bir de okulu hedef aldı. Saldırılar sonucu çok sayıda Filistinli hayatını kaybetti.

GÜNEY’E GİDEN SİVİLLİ HEDEF ALDILAR : ÖLÜ VE YARALILAR VAR

İsrail ordusunun Gazze’nin güneyine giden yerinden edilmiş sivilleri hedef alması sonucu ölenler ve yaralananların olduğu bildirildi. Gazze’deki İçişleri Bakanlığının Telegram hesabından konuya ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, “İsrail işgal güçlerinin, Gazze Vadisi yakınlarında Gazze Şeridi’nin güneyine giden yerinden edilmiş sivilleri hedef alması sonucu ölenler ve yaralananlar var.” ifadesi kullanıldı.

“GÜNEYE GİDİN” DEMİŞLERDİ

İsrail, Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki 1 milyondan fazla kişinin tahliye edilmesi çağrısı yapmış ve yerinden edilenlerin geçişi için “güvenlik koridorları” bulunduğunu öne sürmüştü. Filistinli yetkililer ise Gazze Şeridi’nde güvenlik koridoru veya güvenli bir alanın bulunmadığını, İsrail ordusunun siviller ve hastaneler dahil olmak üzere saldırılarını sürdürdüğünü duyurmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x