‘Ezel’in Tevfik’i Sarp Akkaya: Çok zor bir çocukluk geçirdim!

2001 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olan Sarp Akkaya, ablası Esra Akkaya ve ikizi Kaya Akkaya gibi oyunculuk yapıyor. ‘Kurtlar Vadisi Pusu’da canlandırdığı ‘Servet’ karakteriyle tanınan Akkaya, Ezel’de ‘Tevfik’ rolüyle büyük çıkış yakaladı.

“YALI DAİRESİNDE OTURMA AMACIM YOK”

2021’de oğlu Kaan’ın doğumuyla baba olma mutluluğu yaşayan Sarp Akkaya, “Rol gelince seçici davranıyorum. Oynadığım şeyde beni ilgilendiren, meraklandıran ve heyecanlandıran bir şey olmasını bekliyorum. Hayat standardıyla ilgili bir şey. Ben Kadıköylüyüm, deniz manzaralı bir ev hayalim yok, bir yalı dairesinde oturmak gibi amacım yok” dedi.

2017’de dünyaevine girdiği Sinem Yalçınkaya ile mutlu bir evlilik sürdüren Sarp Akkaya, henüz 13 yaşındayken annesi ve babasının ayrılık kararı aldığını, boşanan bir ailenin çocuğu olduğu için çok zor bir çocukluk dönemi geçirdiğini söyledi.

“BEN DE TAHRİBAT YARATTI”

Sarp Akkaya, “Ayrılan aile çocukta bir tahribat yaratıyor, bende de yarattı. Kaya’da daha az, ablamda çok daha az. 13 yaşımdan 21-22 yaşıma kadar zor bir süreçti boşanmış bir anne babanın çocuğu olmak” ifadelerini kullandı.

“BİR ÇOCUK NEDEN BÜYÜMAK İSTESİN Kİ?”

Son olarak ‘Atatürk 1881-1919’ filminde rol alan 43 yaşındaki başarılı oyuncu, “Bayram sabahları yine birlikte kahvaltı ediyoruz ama insan arıyor yokluğunu. ‘Ne zaman büyüyeceğim?’ diye evde dolaştığımı hatırlıyorum, bir çocuk niye büyümek istesin ki?” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x